Українські політики не зможуть вплинути на загальну оцінку закону про люстрацію «Венеціанською комісією»
Українські політики не зможуть вплинути на загальну оцінку закону про люстрацію «Венеціанською комісією»

Якщо Венеціанська комісія критично оцінила український закон про очищення влади, то жодні переговори українських політиків з членами комісії не зможуть вплинути на основну суть рекомендацій. Таку думку в коментарі Українським Новинам висловила член Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук.

«Якщо Венеціанська комісія з точки зору європейських стандартів критично оцінила закон про очищення влади — то це так і є. При цьому я не виключаю, що доопрацювання окремих положень проекту — цілком можуть бути», — сказала М.Ставнійчук.

З її слів, очевидним є те, що політики, які представляють різні політичні сили, коментують рішення комісії на свій смак і заради свого політичного інтересу.

М.Ставнійчук наголосила, що Венеціанська комісія у своїй діяльності ніколи не використовує ті чи інші політичні мотиви. «Усі законопроекти, закони, та інші ініціативи, які надходять у комісію на експертизу, оцінюються нею з точки зору принципу верховенства права, європейських стандартів та європейських документів у галузі прав людини», — наголосила вона.

Зі слів М.Ставнійчук, Венеціанська комісія завжди й в усіх випадках намагається встановити діалог з урядами країн. Вона зазначила, що у цьому випадку Венеціанська комісія прислухається до позиції української влади в частині того, що вона готова доопрацювати закон про очищення влади, тому абсолютно очевидно, що комісія готова піти на діалог з Україною і надати їй правовому допомогу в цій частині.

«Це суттєвий, хороший позитив для української держави в цілому, не беручи до уваги політичні інтереси тих чи інших політичних сил», — сказала М.Ставнійчук.

«Незважвючи на те, що висновки Венеціанської комісії мають рекомендаційний характер, якщо Україна рухається до європейського співтовариства, вона повинна врахувати усі рекомендації комісії. Я впевнена, що на цьому будуть наполягати всі європейські інституції, які сьогодні співпрацюють з Україною», — резюмувала вона.

http://ukranews.com/news/149597.Ukrainski-politiki-ne-zmozhut-vplinuti-na-zagalnu-otsinku-zakonu-pro-lyustratsiyu-Venetsianskoyu-komisieyu—Stavniychuk.uk

ЩЕ ПО ТЕМI