ЦВК “крутить” виборчим правом на догоду владі – Ставнійчук
ЦВК “крутить” виборчим правом на догоду владі – Ставнійчук

Голова правління Громадського об’єднання «За демократію через право» Марина Ставнійчук вважає, що роз’яснення ЦВК про недотримання квот щодо 30% осіб протилежної статі у виборчих списках  було зроблено на догоду партії влади, яка при формуванні списків на місцеві вибори цього принципу не дотрималася. Про це вона сказала в ексклюзивному коментарі ІБ “Правий”.  

Ставнійчук наголосила, що дотримання гендерних норм є фундаментальним європейським принципом вільних виборів, а ЦВК вийшла за межі своїх повноважень, перекреслюючи один із основних принципів у сфері прав людини: право жінок на рівні можливості, тим більше, що мова йде про початкову – 30%, а не про 50% квоту.

“Тим не менше, ЦВК порушила ці підходи, а разом з нею і український суд вкотре дозволив собі також не користуватися принципом верховенства права, не брати до уваги цілий ряд міжнародних зобов’язань України – і з точки зору її членства в ООН, і  її членства в Раді Європи.  І тому ми зараз виступаємо цілком як країна-порушник основних принципів європейського демократичного права”, – наголосила вона, коментуючи рішення Вищого адміністративного суду про правомірність дій ЦВК.

На думку експерта, на прийдешніх виборах до місцевих органів влади списки від партій, зокрема, провладної, складалися без урахування квотного принципу, тому виникла потреба “відкоректувати” виборче законодавство в цьому місці. І це зробила ЦВК, а за нею і суди.

“Я проаналізувала далеко не всі списки політичних партій, які висували кандидатів на вибори, але навіть ті, які проаналізувала, мають тенденції невтішні. Насамперед у провладній політичній силі половина списків на рівні районів і областей не відповідають цьому квотному принципу. Є списки до місцевих органів влади, де 80%,90% і навіть 100% становлять самі чоловіки. Тому очевидно на догоду певній політичній силі ЦВК дозволила собі роз’яснити положення закону у звужений такий спосіб, що стосується гарантій і рівних можливостей у виборчому процесі” “, – зазначила Ставнійчук.

Вона закликала громадян проявити громадянську позицію і вже на цих виборах не підтримувати списки тих партій, які не дотримуються принципу рівності чоловіків і жінок у праві бути обраними та не вносять жінок у виборчі списки.

Нагадуємо, 30-го вересня Київський апеляційний адміністративний суд розглядав позов політичної партії “Сила людей” проти ЦВК щодо того, що у своєму роз’ясненні Центрвиборчком знехтував положенням про те, що у партійних списках має бути мінімум 30% осіб протилежної статі.

Джерело: http://www.psua.info/tsvk-krutyt-vyborchym-pravom-na-dogodu-vladi-stavnijchuk/

 

 

ЩЕ ПО ТЕМI