Судову реформу в Україні потрібно проводити після зміни Конституції, — Ставнійчук
Судову реформу в Україні потрібно проводити після зміни Конституції, — Ставнійчук

Судову реформу в Україні потрібно проводити після зміни Конституції. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявила Голова правління Громадського об’єднання «ЗА ДЕМОКРАТІЮ ЧЕРЕЗ ПРАВО» Марина Ставнійчук.

«І Венеціанська комісія та інші європейські структури, зокрема ПАРЄ, яка досить часто звертається до функціонування демократичних інститутів в Україні, говорила про те, що якщо Україна хоче здійснити справжню, реальну судову реформу, Україні потрібно, насамперед, змінити Конституцію, і тільки вже на основі оновленої Конституції міняти відповідне законодавство», — заявила Ставнійчук.

Нагадаємо, 13 січня 2015 року Верховна Рада України прийняла за основу два фактично альтернативних законопроекти, що стосуються реформування судової системи. Так, депутати віддали 288 голосів за президентський проект закону, яким передбачається запровадити атестацію та кваліфікаційні класи суддів. Крім того, праламент підтримав у першому читанні законопроект №1497 про внесення змін до закону України «Про судоустрій і статус суддів» авторства віце-спікера ВР Оксани Сироїд і низки інших депутатів (246 голосів). Цей законопроект усуває політичні органи від вирішення питань кар’єри суддів, встановлює конкурсний механізм отримання посади судді та чіткі підстави для дисциплінарної відповідальності суддів.

http://ua.112.ua/golovni-novyni/sudovu-reformu-v-ukrayini-potribno-provoditi-pislya-zmini-konstituciyi-stavniychuk-173718.html

ЩЕ ПО ТЕМI