Ставнійчук про «незмінний» склад ЦВК: це зухвале порушення Конституції і неподобство
Ставнійчук про «незмінний» склад ЦВК: це зухвале порушення Конституції і неподобство

В Україні немає політичної волі для того, щоб змінити склад Центральної виборчої комісії. З огляду на це з червня 2014-го року у 12-ти членів ЦВК і з лютого 2017-го року у 13-го члена Центрвиборчкому, за законом, припинені повноваження, проте люди працюють.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила голова правління Громадського об’єднання «За демократію через право» Марина Ставнійчук.

«В Україні немає політичної волі для того, щоб змінити склад ВК. З огляду на це з червня 2014-го (а це вже майже три роки) у 12-ти членів ЦВК і з лютого 2017-го року у 13-го члена Центрвиборчкому, за законом, припинені повноваження. Де-факто люди працюють», – констатувала Марина Ставнійчук.

За словами гості програми, на рівні Президента України, парламенту і влади на загал немає політичної волі щодо зміни складу ЦВК.

«Учора Президент порушує це питання, ставить завдання перед парламентом про те, що обговоріть, подайте список, я його зафіксую. Але, даруйте, останній список членів ЦВК був переданий до парламенту у березні 2016 року, – нагадала пані Ставнійчук. – Припинити повноваження 12-ти членів ЦВК пропонували ще у торік, проте Президент вніс у ВРУ щодо 11-ти осіб, тобто один залишився. А сьогодні уже два кандидати на посади залишаються невнесеними до парламенту».

Марина Ставнійчук наголосила, що за всю практику роботи складу ЦВК «це перший випадок, коли є таке зухвале порушення Конституції України і закону України про ЦВК».

«Жодного разу жодна попередня влада, як би її не критикували – і президентів, і парламент, і всіх разом взятих, — не дозволяла собі таких речей», – наголосила гість програми.

З її слів, така ситуація впливає на сприйняття людьми виборчого процесу, результатів виборів.

«Не можна сказати, що напряму склад ЦВК призводить до визнання виборів недійсними. Так, законодавством це не передбачено. Але легітимність виборів в Україні таким чином підривається», – зазначила Марина Ставнійчук і додала, що коли така ситуація триває роками – це політичне неподобство.

ЩЕ ПО ТЕМI