Марина Ставнійчук про стан та перспективи відносин Україна-НАТО
Марина Ставнійчук про стан та перспективи відносин Україна-НАТО

Хочу нагадати, що процедура вступу до НАТО багаторівнева і передбачає, як правило, проходження кількох етапів – консультаційного, переговорного, ратифікаційного, імплементаційного. Аби допомогти країнам підготуватись до вступу до НАТО, надається План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), індивідуальний для кожної країни. Наразі Україна ПДЧ не має.

Отже, сьогодні, як і в останні роки у відносинах України з НАТО ми маємо кілька векторів. Зовнішній – шлях до НАТО дуже довгий та без гарантій вступу. А для внутрішнього ужитку – маємо інформаційний владний процес навішування локшини під героїчним гаслом «ми вступаємо до НАТО!», що розпочався активно рік тому та продовжується і сьогодні. Не дарма останніми днями поширюється новина, що Президент Польщі сподівається на розширення співпраці НАТО з Україною та Грузією. Ну що ж – будемо сподіватись і ми 🙂

У підсумку зауважу, що, як і раніше керівництво нашої держави розглядає ,перш за усе, питання вступу до НАТО, як свій майбутній потужний (чи не найосновніший ) електоральний меседж. На жаль, на сьогодні не проводиться справжня, реальна робота, в тому числі щодо реформування армії, побудови демократичної держави, боротьби з корупцією, які б наблизили досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в Альянсі вже найближчим часом. І не заради #ВступудоНАТО#, а заради власної країни !

ЩЕ ПО ТЕМI