Марина Ставнійчук оцінила законопроект про зняття депутатської та суддівської недоторканності
Марина Ставнійчук оцінила законопроект про зняття депутатської та суддівської недоторканності

Верховна Рада України восьмого скликання включила до порядку денного законопроект про зняття недоторканності з народних депутатів і суддів

В цьому законопроекті кілька положень не відповідають євростандартам, – зазначила екс-представник України в Ввенеційській Комісії. З політичної ж точки зору відомий експерт в галузі конституційного права вважає, що «напрямок взято абсолютно вірно».

“Фактично сьогодні, дійсно, зроблено перший крок для розгляду питання у ВРУ про скасування депутатської та суддівської недоторканності,  заявила Марина Ставнійчук  у коментарі Каналу 112. – Можна очікувати, що на наступній сесії ВРУ парламент зможе таки внести в цій частині зміни в Основний Закон, якщо на те буде політична воля. Причому, я б хотіла зауважити, що вперше, мабуть, за всю історію законотворення в Україні, в пояснювальній записці до цього законопроекту написано, що цей законопроект не потребує відповідних змін і доповнень ”

“Якщо з точки зору політичної, напрямок взято абсолютно вірно. Є необхідність вирішити питання та депутатської, і суддівської недоторканності, визначити обсяг, який би відповідав європейським стандартам, то з точки зору сутнісного наповнення законопроекту, у ньому є кілька положень, які, в принципі , не відповідають європейським стандартам. зокрема йдеться про притягнення до відповідальності суддів на основі порушення присяги “, – додала Ставнійчук.

За матеріалами 112.ua

— See more at: http://www.pic.com.ua/maryna-stavnijchuk-otsinyla-zakonoproekt-pro-znyattya-deputatskoji-ta-suddivskoji-nedotorkannosti.html#sthash.zPx8hINK.dpuf

ЩЕ ПО ТЕМI