“Легітимність Конституції звели нанівець”, – Ставнійчук
“Легітимність Конституції звели нанівець”, – Ставнійчук

31 серпня депутати проголосували за конституційні зміни. Свої зауваження до поправок ексклюзивно для ІБ “Правий” зробила голова правління громадського об’єднання «За демократію через право» Марина Ставнійчук.

“У законопроекті конституційних змін є цілий ряд суттєвих недоліків, значною мірою зумисних, які не розвивають місцеве самоврядування, не вирішують питання децентралізації, а навпаки посилюють вертикаль державної влади. Вони не вирішують питання встановлення миру в країні, а лише консервують той конфлікт, який пов’язаний з агресією РФ стосовно України. Я надзвичайно критично ставлюся до законопроекту змін до КУ. На мою думку, він підготований непрофесійно та недбало”, – зауважила Марина Ставнійчук.

Марина Ставнійчук повідомила, що  Президент заявив про вилучення 92 статті, яка має три частини, 30 пунктів і регулює широкий спектр всіх суспільних відносин. Керівник управління з питань конституційно-правової модернізації стверджує, що такі заяви робити некоректно, адже були вилучені лише декілька слів. Разом з тим, ці декілька слів повністю прибрали конституційне означення Києва як міста. В тексті йдеться про “статус Києва як столиці України”. Таким чином Конституція не визначає Київ “містом” за адміністративно-територіальним принципом.

“Я вважаю, що це абсолютна недбалість, яка пов’язана з неякісністю законопроекту. Якщо мова йде про серйозний атрибут держави – столицю, то повинна бути зазначена повна назва адміністративно-територіальної одиниці, яка є столицею держави”, – пояснила Марина Ставнійчук.

Вона також зазначила, що це лише невелика доля зауважень до змісту та некоректного коментування конституційного процесу. Так, наприклад, громади будуть утворені Верховною Радою. Це суперечить поняттю громад як основи місцевого самоврядування. Додаються також нові повноваження Президента призупиняти діяльність місцевих громад. Це розширює вплив глави держави на стосунки з місцевою та регіональною владою.

“Глухим кутом конституційного процесу стало питання особливостей місцевого самоврядування в окремих регіонах Луганської та Донецької областей”, – прокоментувала Марина Ставнійчук.

Ще при укладенні домовленостей “Мінськ-2” українське керівництво  взяло на себе величезні зобов’язання, які неможливо виконати. Більш того, вони не відповідають інтересам української держави та суспільства. Саме це, на думку Марини Ставнійчук, стало наслідком фактичного розколу всього політикуму та суспільства. Як підсумок вона зазначила, що проект змін до КУ підготований на неналежному рівні та недбало.

Аудіо-файл: https://www.youtube.com/watch?v=QBJfp6oskz4

Джерело: http://www.psua.info/legitymnist-konstytutsiyi-zvely-nanivets-stavnijchuk/

ЩЕ ПО ТЕМI