Через втрату попередніх напрацювань Україна в питанні децентралізації влади запізнюється на рік
Через втрату попередніх напрацювань Україна в питанні децентралізації влади запізнюється на рік

В українському конституційному процесі присутня низка ризиків, один з яких – втрата попередніх напрацювань. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявила Голова правління Громадського об’єднання «За демократію через право» Марина Ставнійчук.

«Якщо говорити про ризики конституційного процесу, то сказала б, що є кілька суттєвих моментів, які, як на мене, можуть розглядатися як ризики в цьому процесі. Насамперед, Україна з питаннями децентралізації влади і пов’язаним з цим питанням мирного врегулювання ситуації на сході України запізнюється на рік. Ще минулого року були пропозиції, напрацювання конституційної асамблеї, на жаль, вони були в негативний спосіб доопрацьовані за рахунок розширення повноважень президента, направлені до Венеційської комісії, і, таким чином, пішли в небуття пропозиції, які були напрацьовані ще на попередньому періоді», — сказала Ставнійчук.

Вона зазначила, що ще один ризик — закритість самого конституційного процесу.

«Сьогодні цей законопроект значною мірою у позитивах таки бере до уваги всі попередні напрацювання, але питання не в тому, чи беруться, чи не беруться, а питання в тому, що сам конституційний процес відбувався в абсолютно закритому режимі. Ані (представники) фахового середовища, ані представники місцевого самоврядування, ані, власне, члени конституційної підкомісії з питань децентралізації та конституційної комісії загалом буквально до недавнього часу не мали можливості розібратися, що пропонується… Але дотепер ми не маємо безпосередньо тексту, і в цьому є проблема», — підкреслила вона.

На думку Ставнійчук, цього ризику у конституційному процесі можна було уникнути.

«Політичні фракції в парламенті дещо критично сприймають цю ситуацію, її можна було б уникнути, якби конституційний процес був відкритий ексклюзивно… Я б хотіла нагадати, що президент Порошенко – це перший президент серед усіх президентів, хороших чи поганих, президентів України, який має конституційну проєвропейську більшість. Тому, якби цей конституційний процес відбувався нормально в парламенті, от цього другого ризику, який сьогодні явно існує, політичного, взагалі можна було уникнути», — зазначила Ставнійчук.

http://ua.112.ua

ЩЕ ПО ТЕМI