Мовна пастка
Мовна пастка

Марина Ставнійчук для «Дзеркала тижня»

13.10.2017

Історія з мовною нормою нового Закону України «Про освіту» — яскравий приклад уміння влади створювати державні проблеми, а потім демонструвати їх героїчне вирішення. 

На жаль, українська влада не розуміє або пізно усвідомила, вирішуючи питання, пов’язані зі своєю мовною політикою, у тому числі й стосовно мови освіти, що наша держава, без жодних застережень ратифікувавши низку міжнародних договорів у цій сфері, зобов’язана виконувати їх вимоги. Йдеться передовсім про Європейську хартію регіональних мов або мов меншин, а також про Рамкову конвенцію Ради Європи про захист національних меншин, які містять відповідні європейські стандарти. Хочемо ми цього чи ні.

Зауважимо, що відома нині на всю Європу стаття 7 Закону «Про освіту» — «Мова освіти» — одразу після ухвалення закону з минулого місяця не лише стала приводом для внутрішньополітичного конфлікту, а й спровокувала серйозну кризу міжнародного рівня. Наслідки якої ми спостерігаємо сьогодні і, мабуть, відчуватимемо ще довго, якщо ситуацію не буде швидко виправлено.

 

(Повну версію статті читайте за посиланням — https://dt.ua/internal/movna-pastka-256969_.html )